Nerwica

Nerwica to jedno z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Na nerwicę chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nerwica, to inaczej zespół zaburzeń lękowych. Lęk jest naturalną i potrzebną częścią naszej psychiki. Z nerwicą mamy do czynienia wtedy, gdy poziom tego lęku jest za wysoki. Inaczej mówiąc, lęk towarzyszy nam cały czas i paraliżuje nasze działania. Nerwica, to myśli, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. To odczuwanie obawy przed wszystkim. Z nerwicą praktycznie nie da się żyć, dlatego leczy się ją zarówno lekami jak i psychoterapią.

Czy nerwica może wpłynąć na erekcję?

Niestety może i najczęściej wpływa. Mężczyzna cierpiący na zaburzenia lękowe odczuwa je również w sferze seksualnej. Najprościej mówiąc, prześladują go myśli i obawy, że może nie sprawdzić się w łóżku. I niestety najczęściej tak się dzieje, bo owe myśli i obawy blokują naturalne i swobodne działanie w sypialni. Nieudany kontakt z partnerką rodzi obawy związane z kolejnym zbliżeniem. I tak oto mamy do czynienia z zamkniętym mechanizmem błędnego koła. Nerwica powoduje zaburzenia erekcji, a zaburzenia erekcji potęgują objawy choroby. Mężczyźni z nerwicą osaczeni własnym lękiem zaczynają w końcu unikać kontaktów seksualnych. Obawiają się kolejnych związków i bliskich relacji lub wycofują się z nich, gdy partnerki zaczynają pragnąć seksu.

Pokonanie zaburzeń erekcji w nerwicy

Pokonanie zaburzeń erekcji w nerwicy jest możliwe, ale tylko do czasu, gdy zaburzenia te nie zostaną głęboko utrwalone. Pomocą w tym zakresie służą seksuolodzy i psychoterapeuci. Problem wymaga oczywiście dłuższej pracy, a także szczerych rozmów z partnerką. Zrozumienie problemu przez partnerkę jest bardzo istotnym elementem terapii. Nerwica utrudnia ale nie uniemożliwia mężczyźnie osiągania satysfakcji z seksu. Im szybciej taki mężczyzna uda się po fachową pomoc, tym lepiej dla niego i partnerki. Zaburzenia erekcji w nerwicy można eliminować ogólnie dostępnymi lekami na wzwód. Leki te ułatwią osiągnięcie zamierzonego efektu i zmniejszą lęk przed następnym podejściem.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/