Sterydy anaboliczne mają bardzo długą, niemalże stuletnią historię. To jedna z największych porażek medycyny, jeśli chodzi o stosunek oczekiwań do efektów. Początkowo miały one leczyć wiele uciążliwych chorób, jednakże ich skuteczność była znikoma.

Czym są sterydy?

Sterydy anaboliczne, bo o nich mowa w kontekście ćwiczeń siłowych to substancje wpływające na naturalną gospodarkę hormonalną organizmu, windując poziom głównie testosteronu to poziomów, które u najzdrowszego i najbardziej męskiego człowieka na świecie są po prostu nieosiągalne. Ma to dawać przyrost masy, poprawę osiągów i wyglądu, a także wpływa na psychikę.

Czy warto je zażywać?

O ile wielu zawodowców otwarcie przyznaje się do ich stosowania, o tyle w sporcie amatorskim lub zwykłym dbaniu o własną sylwetkę koszty związane ze zdrowiem są nieporównywalnie większe od efektów. Rozregulowanie poziomu hormonów wskutek dostarczania niebezpiecznych dla życia dawek, a następnie ich odstawienia, to najlżejszy ze skutków. Obniżenie odporności, problemy natury psychicznej i częste w tej grupie zawały to tylko wierzchołek góry lodowej.

Źródło informacji https://sterydy.cc/